Jäsenjärjestö esittäytyy: Monaliiku – Monikansallisten naisten liikunta ja kultturi ry

MonaliikuNaistenKymppi

Olemme suhteellisen nuori yhdistys, toimintamme alkoi vuonna 2009. Yhdistyksemme perustettiin vastaukseksi polttavaan tarpeeseen antaa monikansallisille naisille mahdollisuuksia harrastaa liikuntaa. Tehtävämme on edistää naisten ja tyttöjen hyvinvointia liikunnnan ja kulttuurin avulla uskonnosta, ihonväristä tai kansallisuudesta riippumatta.

Tarjoamme monipuolisen liikunnan ja urheilun valikoiman, josta on mahdollisuus valita liikuntamuoto, josta nauttii, käsipallosta jalkapalloon. Yhdistyksemme tukee jäseniään liikunta- ja urheiluasioissa. Otamme vastaan jäseneksi jokaisen henkilön tai järjestön, joka hyväksyy yhdistyksen tarkoituksen ja säännöt. Toimimme nyt Helsingissä, Vantaalla, Espoossa ja Jyväskylässä. Suunnittelemme myös toimintaa Tampereelle ja Turkuun.

Jos haluat tietää enemmän meistä, voit käydä sivuillamme monaliiku.yhdistysavain.fi, ottaa yhteyttä osoitteeseen monaliikury(at)gmail.com tai soittaa toiminnanjohtajalle Claudia Nystrand puhelinnumeroon 050 590 6345.

Avainsanat